Bikershop Sp. z o.o. S.K. jest znaczącym polskim dystrybutorem sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej, produkowanych przez najlepszych światowych producentów rowerowych, narciarskich, snowboardowych oraz triathlonowych. Jest obecny na rynku od 1991 r., a towary sprzedaje na terenie całej Polski. Importuje produkty z niemal całej Europy i Azji. Posiada wyłączność dystrybucji kilkunastu światowych marek rowerowych na polskim rynku.

Czytaj więcej...

Zarząd, rada nadzorcza i struktura własnościowa Bikershop Sp. z o.o. S.K.

Czytaj więcej...

W 2015 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 111,5 mln zł i wypracowała zysk netto na poziomie 5,4 mln zł wobec odpowiednio 92, 1 mln zł i 2,6 mln zł w 2014 r (zysk wzrósł o 112%). Po II kw. 2016 r. przychody wyniosły już 74,3 mln zł, a zysk netto 3,7 mln zł, zaś prognozy na cały 2016 przewidują osiągnięcie 160 mln zł przychodów przy 7,5 mln zł zysku netto.

Czytaj więcej...

Spółka działa przede wszystkim na rynku dystrybucji sprzętu i akcesoriów sportowych. Według raportu „Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy na lata 2015–2020” przygotowanym przez firma badawcza PMR, w Polsce w 2015 r. rynek artykułów i odzieży sportowej wzrósł o 5,6% w stosunku do roku ubiegłego, osiągając wartość 7,3 mld zł (odpowiednio w 2014 r.: dynamika – 4,9%, wartość – 6,9 mld zł).

Czytaj więcej...

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na dalsze zwiększenie skali działalności spółki Bikershop Sp. z o.o. S.K. W celu przeprowadzenia oferty bez konieczności zmiany formy prowadzenia działalności Zarząd Bikershop zdecydował się powołać podmiot zależny – Bikershop Finanse S.A. Działalność nowej spółki będzie opierała się na pozyskiwaniu finansowania dla Bikershop. Oferta Publiczna Obligacji serii A jest pierwszym tego typu działaniem podjętym przez nową spółkę.

Czytaj więcej...