Spółka działa przede wszystkim na rynku dystrybucji sprzętu i akcesoriów sportowych. Według raportu „Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy na lata 2015–2020” przygotowanym przez firma badawcza PMR, w Polsce w 2015 r. rynek artykułów i odzieży sportowej wzrósł o 5,6% w stosunku do roku ubiegłego, osiągając wartość 7,3 mld zł (odpowiednio w 2014 r.: dynamika – 4,9%, wartość – 6,9 mld zł).

Czytaj więcej: Rynek

W 2015 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 111,5 mln zł i wypracowała zysk netto na poziomie 5,4 mln zł wobec odpowiednio 92, 1 mln zł i 2,6 mln zł w 2014 r (zysk wzrósł o 112%). Po II kw. 2016 r. przychody wyniosły już 74,3 mln zł, a zysk netto 3,7 mln zł, zaś prognozy na cały 2016 przewidują osiągnięcie 160 mln zł przychodów przy 7,5 mln zł zysku netto.

Czytaj więcej: Wyniki finansowe

Zarząd, rada nadzorcza i struktura własnościowa Bikershop Sp. z o.o. S.K.

Czytaj więcej: Zarząd i struktura

Bikershop Sp. z o.o. S.K. jest znaczącym polskim dystrybutorem sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej, produkowanych przez najlepszych światowych producentów rowerowych, narciarskich, snowboardowych oraz triathlonowych. Jest obecny na rynku od 1991 r., a towary sprzedaje na terenie całej Polski. Importuje produkty z niemal całej Europy i Azji. Posiada wyłączność dystrybucji kilkunastu światowych marek rowerowych na polskim rynku.

Czytaj więcej: Bikershop

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na dalsze zwiększenie skali działalności spółki Bikershop Sp. z o.o. S.K. W celu przeprowadzenia oferty bez konieczności zmiany formy prowadzenia działalności Zarząd Bikershop zdecydował się powołać podmiot zależny – Bikershop Finanse S.A. Działalność nowej spółki będzie opierała się na pozyskiwaniu finansowania dla Bikershop. Oferta Publiczna Obligacji serii A jest pierwszym tego typu działaniem podjętym przez nową spółkę.

Czytaj więcej: Informacje dot. emisji