UseCrypt logo

UseCrypt to produkt kryptograficzny zaprojektowany i zbudowany przez polską spółkę CryptoMind S.A.

W ramach usługi oferowana jest aplikacja na systemy Windows, OS X, Android i iOS. Twórcy zastosowali własny protokół przesyłania danych, rezygnując z potencjalnie niebezpiecznego SSL. Dodatkowo dane można szyfrować i deszyfrować lokalnie na maszynie klienta. Zastosowanie innowacyjnego mechanizmu podziału klucza prywatnego HVKM wyklucza przechowywanie danych na serwerach usługi w sposób jawny, dodatkowo usługodawca nie posiada pary kluczy deszyfrujących, tym samym uniemożliwiając odtworzenie przechowywanej treści bez wiedzy klienta.

UseCrypt to w 100 proc. polskie rozwiązanie, posiadające rekomendacje Wojskowej Akademii Technicznej oraz Instytutu Łączności.

Rozwiązuje problemy ataków cybernetycznych oraz kwestii utraty sprzętu, będąc bezpieczną kopią zapasową danych. Co ważne, jest także receptą na zmianę przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, będąc rozwiązaniem postrzeganym przez GIODO jako należyte w kwestii przechowywania i przetwarzania danych osobowych. Może służyć zarówno do kontaktu wewnątrz instytucji, pomiędzy jej pracownikami, jak również na zewnątrz z partnerami, kontrahentami itd.