Zarząd i władze PZL-Świdnik S.A.:

Krzysztof Krystowski - wiceprezes Leonardo Helicopters, właściciela PZL-Świdnik S.A.

Absolwent Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył również studia podyplomowe MBA w Oxford Brooks University.

W latach 2003-2005 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy, gdzie odpowiedział m.in. za kształtowanie polityki innowacyjności, badań i rozwoju oraz offsetu. W swojej karierze zawodowej pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Avio Polska sp. z o.o. we włoskiej Grupie Avio, wiceprezesa zarządu w firmie IMPEL SA oraz funkcję prezesa zarządu Bumar sp. z o.o., a następnie Polskiego Holdingu Obronnego sp. z o.o.

Pełni również funkcje w organizacjach pozarządowych - jest członkiem Narodowej Rady Ekologii przy Prezydencie RP oraz prezesem Federacji Firm Lotniczych Bielsko oraz Prezesem Związku Pracodawców Klastry Polskie. Żonaty, ma trzech synów.

 

Zarząd PZL-Świdnik S.A.

Mieczysław Majewski - Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Z PZL-Świdnik związany od 1981 r., a od stycznia 1991 r. jest Prezesem Zarządu spółki.

Aktywnie angażuje się w rozwój polskiego i europejskiego przemysłu lotniczego, będąc członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorstwa lotnicze z Polski oraz państw Unii Europejskiej. Jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Polskiego Przemysłu Lotniczego (SPPL), Członkiem Zarządu stowarzyszenia Dolina Lotnicza, zastępcą przewodniczącego Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Obronnego i Lotniczego. Był także Członkiem Rady Naukowej Instytutu Lotnictwa oraz członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłów Lotniczego, Kosmicznego i Obronnego (ASD). Jest członkiem konwentu lubelskich uczelni Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Wyróżniony następującymi odznaczeniami państwowymi: Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Urodzony w 1954 r.

Ma żonę oraz dwoje dzieci.

Gianmario Prato - Członek Zarządu

Gianmario Prato pełni funkcję dyrektora ds. eksploatacji statków powietrznych w PZL-Świdnik, spółce należącej do Leonardo, wiodącej grupy przemysłowej w sektorze zaawansowanych technologii z siedzibą we Włoszech, która plasuje się wśród dziesięciu największych graczy w przemyśle lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa na świecie.

Poprzednio pełnił funkcję CIO w firmie Finmeccanica (obecna nazwa firmy to Leonardo). Przed nominacją na CIO, pracował od 2000 do 2013 r. jako starszy wiceprezes ds. ICT w firmie AgustaWestland (obecnie Leonardo Helicopters), która jest światowym producentem śmigłowców.
 
W latach 1994 - 2000 pracował na stanowisku dyrektora ds. ICT i organizacyjnych grupy sitia-YOMO oraz koordynatora technologii informacyjnej i komunikacyjnej dla zagranicznych spółek zależnych firmy AGIP, Upstream Oil, należących do korporacji ENI.

W latach 1984 i 1994, pracował jako starszy inżynier systemowy w firmach IBM SEMEA, BULL HN i Olivetti.

Obecnie jest członkiem zarządu PZL-Świdnik S.A. Funkcję tę pełni od 2014 r., był też członkiem zarządu w firmie Selex-Elsag SpA (teraz Leonardo – Security & Information system)

Uzyskał tytuł magistra Uniwersytetu w Mediolanie na wydziale fizyki. 

Adelma Russo - Członek Zarządu

Adelma Russo ma ponad 19-letnie doświadczenie w obszarze finansów firm przemysłowych i technologicznych, z których większość działa w przemyśle lotniczym. Specjalizuje się w analizie, ocenie i rozwoju ekonomicznym firm zajmujących się produkcją na zamówienie (MTO) i produkcją na magazyn (MTS). W tej roli Adelma Russo obsługuje menedżerów i akcjonariuszy, pomagając im w zrozumieniu konsekwencji finansowych przyjmowanych przez firmy planów strategicznych poprzez prezentowanie wizji firmy zarówno w sposób przekrojowy, jak i interdyscyplinarny.

Obecnie pełni funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu w firmie PZLŚwidnik, która jest największym producentem śmigłowców w Polsce i należy do międzynarodowej grupy Leonardo-Finmeccanica działającej w sektorach lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa.

Wcześniej przez kilka lat pracowała w AgustaWestland SpA w obszarze kontrolingu, zajmując różne stanowiska, np. kontroler umowy dla szefa amerykańskiego działu na produkcję i dostawę 9 śmigłowców, kontroler międzynarodowej rządowej jednostki biznesowej.

W latach 1997-2002 rozwijała swoje umiejętności techniczne i finansowe, pracując w komórkach finansów i kontrolingu w dziale Maszyny we włoskiej grupie Lapi, wytwarzającej środki chemiczne dla przemysłu garbarskiego, oraz w grupie SITI-B&T, zajmującej czołową pozycję na świecie wśród producentów kompletnych instalacji do produkcji płytek ceramicznych.

Adelma Russo ukończyła ekonomię na Università degli Studi we Florencji we Włoszech oraz zdobyła tytuł MBA w ramach programu CIMBA na Uniwersytecie Kansas.