PZL-Świdnik, spółka należąca do Leonardo-Finmeccanica, z przyjemnością informuje, że wzięła udział w 10. edycji Międzynarodowej Wystawy AIR FAIR 2016, organizowanej przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, prezentując swój flagowy produkt – śmigłowiec W-3PL Głuszec - na co dzień pozostający w służbie 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Organizator wystawy przyznał PZL-Świdnik wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie lotnictwa wojskowego i cywilnego oraz za profesjonalne przygotowanie stoisk wystawowych i kompleksową prezentację firmy.

Śmigłowiec W-3PL Głuszec to rezultat bliskiej współpracy PZL-Świdnik, Polskich Sił Zbrojnych oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, który obecnie wykorzystywany jest przez polskie Wojska Lądowe. Głuszec to najnowsza wersja niezawodnego Sokoła zmodernizowana do standardu wsparcia bojowego. Maszyna wyposażona jest w nowoczesną awionikę i sprzęt, dzięki któremu znajduje zastosowanie w najróżniejszych misjach, wykazując najwyższą skuteczność i niezawodność. Różne systemy uzbrojenia mogą być zainstalowane na Głuszcu, zwiększając potencjał bojowy Polskiego Wojska.

- Głuszec jest jednym z najważniejszych programów realizowanych w PZL-Świdnik i wiążemy z nim spore nadzieje. To efektywne kosztowo i sprawdzone rozwiązanie, które może znacząco zwiększyć zdolności bojowe Polskich Sił Zbrojnych. Po latach intensywnej pracy z Polskim Wojskiem i polskim sektorem badawczo-naukowym, udało nam się doprowadzić do tego, że dysponujemy dziś dojrzałym i sprawdzonym śmigłowcem, powiedział Krzysztof Krystowski, Wiceprezes Leonardo Helicopters, Polska Rządowa Jednostka Biznesowa.

10. edycja Międzynarodowej Wystawy AIR FAIR Bydgoszcz odbyła się w dniach 20-21 maja br. Zgodnie z tradycją pierwszy dzień dedykowany był zacieśnianiu relacji biznesowych między prezentującymi się tam spółkami przemysłu obronnego i ich potencjalnymi klientami. Drugi dzień był otwarty dla publiczności. Celem wystawy jest konsolidacja środowiska lotniczego, zarówno wojskowego jak i cywilnego. Wystawę co roku odwiedzają przedstawiciele m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.